English فارسی
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
عضویت در خبرنامه عضویت در خبرنامه
نرخ بهره بانکی
$ £  
3.77 0.78 1.99 : ثابت
1.839 -0.26 0.892 : شناور
سرویس های خارجی
UP EDFI َADFIAP Asian Bankers Association World trade organization Unctad DOWN
آرشیــو
اخبار روزانه
رئیس سابق سازمان توسعه تجارت، به بانک مرکزی رسید رئیس سابق سازمان توسعه تجارت، به بانک مرکزی رسید
امروز این پرسش مطرح است که رئیس سازمانی که عملکردش مورد انتقاد رئیس جمهوری بوده است چرا از سوی رئیس بانک مرکزی سمت مدیر کل در یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی کشور را عهده دار شده است؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شفافیت، ابراهیم رییسی در اولین نشست انتخاباتی علنی خود به جمع بازرگانان رفت. وی در این دیدار یک وعده به اصناف و تعاونی ها و یک وعده نیز به بازرگانان داد. وعده هایی که این دو گروه مدت ها است در انتظار اجرایی شدن آن هستند. این وعده را حسن روحانی نیز در ابتدای دولت خود به آنها داده بودرئیسی بر این نکته نیز تاکید کرده بود که مخالف مداخله دولت در اقتصاد است. همچنین در آن نشست با اعلام نظرات خود در خصوص بخش اقتصادی وعده هایی به بازرگانان داد که در این خصوص می توان به اجرای « قانون مقررات بخش تعاون» و « اجرای قانون بهبود کسب و کار» اشاره کرد. وی همچنین با اشاره به اینکه امکان برقراری بازار صادراتی با کشورهای همسایه فراهم است نیز عنوان کرد: «عملکرد دیپلماسی کشور در اینجا اهمیت پیدا می‌کند». رئیسی در میان اظهارات خود وعده ای نیز به بازرگانان داد و اعلام کرد: «دولت من مقررات تعاون را حتما اجرا خواهد کرد. سند توسعه تعاون کشور مصوب شده و حتما آن را اجرایی خواهیم کرد.» به گفته وی «ظرفیت تعاونی‌ها باید در زمینه تامین و توزیع کالا فعال شود از سوی دیگر قانون بهبود فضای کسب و کار تصویب شده اما اجرا نشده است؛ این قانون باید اجرایی شود. مجری قانون باید قانون را اجرا کند. نزدیک ترین امر به اجرای عدالت، اجرای قانون است.»

از اظهارات سید ابراهیم رئیسی در نخستین نشست تبلیغاتی اش پیش از انتخابات 1400 این گونه برمی آید که منتقد عملکرد سازمان توسعه تجارت در دولت دوازدهم بوده چراکه در 29 مهر ماه نیز در نشستی با جمعی از صادرکنندگان بار دیگر تاکید کرده بود توسعه تجارت با همسایگان و کشورهای منطقه اولویت سیاست خارجی دولت سیزدهم است. اما این همه ماجرا نیست. در تصمیمی غیرمنتظره به تاریخ 29 آذرماه از سوی دکتر صالح آبادی ریاست کل بانک مرکزی، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت در دولت دوازدهم به سمت مدیرکل حوزه هیئت این بانک منصوب شد.

سوال اینجاست رئیس سازمانی که عملکردش مورد انتقاد رئیس جمهوری بوده است چرا از سوی رئیس بانک مرکزی سمت مدیر کل در یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی کشور را عهده دار شده است؟

بازدید : 696 تاریخ : 1400/10/6 کـد : 339
نظرات ..
تصویر مجدد